درباره ما

حکایت ما


سالهاست که آستین‌هایمان را برای صید مروارید سیاه خزر بالا زده‌ایم تا افتخار خاویار بیش از پیش بر تارک ایران عزیز درخشیدن کند. عزم جزم کردیم تا راه و رسم پروراندن خاویاری شایسته نام ایران و ایرانی را تمام و کمال بر پا داریم. در خانی خاویار به پیشینه مروارید سیاه از هخامنشیان تا افسانه‌های هزار و یک شب باورمندیم. به پاسداشت هدیه خزر تعهد داریم و میراثش را با جان دل می‌پرورانیم تا شایسته نگاه و ذائقه‌تان شود. اینجا فوت کوزه‌گری فهمیدن چند و چون مرواریدپروری است. پرداختن به جاهایی از زندگی ماهیان خاویاری خزر است که برای بهترین خاویار باید استادانه سراغشان را گرفت.
خانی خاویار مام طبیعت را پاس می‌دارد و برایش فکر دارد. زرخیزی خاک ایران را در آب خزر می‌جوید و دعوتتان می‌کند به تجربه کردن شاه‌کاری که از این میراث زندگی شاهانه در ایران اصیل باقی مانده، که خانی خاویار با چنگ و دندان برای ایران، پاسداریش می‌کند. این‌که بخواهی بزرگ‌ترین نام در بین محصولات ایرانی همچنان بپاید و مایه افتخار شود، چیزی بیش از پیشه و کسب و کار است. ما عشق این کار را داریم و خاویار را با عشق به ایران همچنان نام‌آوازه ادامه می‌دهیم.
در سال 1396 این پیشه را به رسم امروزی‌اش بنیاد نهادیم تا شایسته ذائقه خاص‌پسندتان گردد. در خانی خاویار میراث‌دار هزاره‌ها هستیم با مشت‌هایی گره کرده از برای این‌که آوازه خاویار ایران در جهان حتی لحظه‌ای از رونق نیفتد؛ هر روز پرتلاش‌تر از دیروز!
با بلوگا و بری و سوروگا و استرا و یک دنیا صفا و تجربه، در کنارتان هستیم!
در اندیشه بهبود
این آغاز راهمان برای شناساندن ایران و خاویار و شاید پایان انحصار شاهانه بر این کمیاب مغرور است! در اندیشه از این بهتر شدنیم. در فکر ایران و خاویارش! بر آنیم که تعهد خانی خاویار را به طبیعت پررنگ‌تر کنیم. بر این باوریم که تجربه کردن خاویار، نزدیک‌ترین احساس به طبیعت است و برای این جلوه بی‌نظیر به دنبال بهتر از گذشته بودنیم. اسرار بی‌شماری در این تحفه خزر آرمیده که با رسم طبیعت کشفش می‌کنیم. در اندیشه بهبود، به این رسیده‌ایم که به‌راستی، خاویار ایرانی‌اش خوب است. ما بهبود را در پایداری این ثروت عظیم می‌دانیم و از فکر خوبتان برای چاره‌جوئی‌اش کمک می‌گیریم.
و اما همه زیبایی در نگاهتان است!
تلاشمان در خانی خاویار زیبا دیدن زندگی و افتخار برای ایران است. اما به زیبایی در نگاه ایمان داریم. به این‌که گاهی بخواهی به ساز طبیعت گوش کنی و کوک شوی! برای این تک ایرانی بی‌غش و غرورآفرین، برای ماندن پای نیمه‌های پر و لحظه‌های خاطره‌انگیزتان، دانه‌های روشن خاویار را دست‌چین می‌کنیم تا یادگاری باشد از دست پر مهر خزر به کام لحظه‌هایتان با چاشنی لبخند. در این تلاش سترگ، دست پاک طبیعت همراهمان هست و مروارید سیاهش تعهدمان به بهتر شدن لحظه‌ها. خاویار را نه با فوت و فن، که با عشق می‌پرورانیم و مغرورانه به پاسداشت این ایرانی تمام‌عیار پایبندیم. برخی نجواها را نمی‌شود با هیچ گوشی بشنوید، کمی نگاه، کمی دقیق شدن، کمی شنیدن با نگاه لازم است. خاویار خزر را با شانه‌هایی فراخ تعریف کنید!