دسته‌بندی نشده

تفاوت خاویار بلوگا و خاویار بری

تفاوت خاویار بلوگا و خاویار بری

با این‌که ما در خانی خاویار سعی کرده‌ایم با عرضه کردن محصولاتی اصل، خرید خاویار بلوگا، بری و … را برایتان به تجربه‌ای دلچسب و ماندگار تبدیل کنیم، اما باید هنگام خرید به تفاوت‌های این محصولات توجه کنید. اساساً اصل بودن محصول برای بهترین انتخاب کافی نیست و تطبیق دادن تمایز محصولاتی نظیر خاویار بری و بلوگا با ذائقه و ترجیحاتتان حرف اول را می‌زند. چنین تفاوت‌هایی به‌ویژه در خصوص دو محصول مذکور، ما را بر آن داشت تا در ادامه این مطلب ویژگی‌ها و تفاوت‌هایشان را بیشتر بررسی کنیم تا تجربه خرید خاویار برایتان بی‌نظیر شود!     

خاویار بلوگا و بری چه تفاوتی با هم دارند؟

این خاویارها جزء محصولات شناخته شده خانی خاویار هستند که دقیق‌ترین نظارت‌ها و استانداردها را در فرآیندهای تولیدشان رعایت می‌کنیم. اما برای آن‌که با خاطری آسوده سراغ خرید خاویار بلوگا یا بری در قسمت فروش بروید باید تفاوت‌های آن‌ها را بشناسید. قبل از دقیق شدن در چند و چون این تفاوت‌ها، بیایید از منشأ آن‌ها بگوییم تا تمایزهایشان قابل فهم‌تر باشند.

  • نوع ماهی تولید کننده خاویار بری و بلوگا: اولین تفاوت به خاستگاه این دو محصول بر می‌گردد؛ یعنی ماهی خاویاری تولید کننده آن‌ها. در جدول زیر می‌توانید تفاوت خاویار بلوگا و بری را از این منظر مرور کنید.
ماهی تولید کننده خاویار بلوگاماهی تولید کننده خاویار بری
نام ماهی: فیل ماهینام علمی: Huso Huso، Beluga از خانواده: Acipenseridae، جنس: Huso، گونه: Husoمشخصات ظاهری: یکی از بزرگ‌ترین ماهی‌های آب شیرین جهان است که وزنش در مواردی به بیش از 3000 پوند (1360 کیلوگرم) نیز می‌رسد. معمولاً شکم این ماهی سفید، قسمت بالایی بدنش سیاه، خاکستری یا سبز تیره است و پوزه و اطرافش می‌تواند متمایل به زرد باشد.متوسط طول عمر: ماهی بلوگا می‌تواند تا 100 سال یا بیشتر عمر کند؛ البته در سال‌های اخیر مخاطرات زیست‌محیطی و عوامل انسانی، متوسط عمرشان را کمتر کرده‌اند. قدمت: پیشینه زیستی فیل‌ماهی خزر به چیزی حدود 200 میلیون سال پیش برمی‌گردد.زیست‌بوم طبیعی ماهی: فیل‌ماهی در سراسر اروپای شرقی و آسیای غربی یافت می‌شود؛ اما بیشترین فراوانی‌اش در دریای خزر است. با این‌که این نوع ماهی خاویاری عموماً به عنوان ماهی آب شیرین شناخته می‌شود، اما از نظر فنی یوری هالین است؛ یعنی می‌تواند در آب‌هایی با میزان شوری مختلف رشد کند.سن بلوغ در محیط طبیعی: این ماهی‌ها برای مدت کوتاهی از عمرشان تولید مثل می‌کنند؛ طوری‌که نرها بین 13 تا 16 سالگی و ماده‌ها بین 16 تا اواسط 20 سالگی به بلوغ جنسی می‌رسند. شرایط جغرافیایی بر محل لقاح تخم‌ها تأثیر می‌گذارد و این ماهی‌ها برای تخم‌ریزی ممکن است 100 تا 1000 کیلومتر را طی کنند.نام ماهی: چالباش یا سیبرینام علمی: تاسماهی روسی (Russian Sturgeon)، Quldenstadti Brandtمشخصات ظاهری: بر روي پوست بدن این ماهی در بین برجستگی‌هاي پشت و پهلو نقوش ستاره‌اي‌مانندی وجود دارد و معمولاً رنگ پوست قسمت زیرین بدن متمایل به زرد است.متوسط طول عمر: 48 سال زیست‌بوم طبیعی ماهی: محل اصلی زیست این ماهیان خاویاری، شمال اروپا است. براي تخم‌ریزي عمدتاً در فصل بهار و پائیز به رودخانه‌هاي می‌روند. سن بلوغ در محیط طبیعی: نر و ماده این گونه ماهی به ترتیب پس از 8 تا 13 و 10 تا 16 سال به بلوغ جنسی می‌رسند.  
  • ویژگی‌های خاویار بلوگا و بری: ویژگی‌های این دو محصول چنان متمایز هستند که با دانستن آن‌ها به آسانی می‌توانید انتخابتان را با توجه به ترجیحاتتان نهایی کنید. این ویژگی‌ها را در ادامه آورده‌ایم.

ویژگی‌های خاویار بلوگا

با خرید خاویار بلوگا یکی از شناخته شده‌ترین محصولات در سطح جهان را می‌خرید. اگر به دنبال محصولی با دانه‌های نسبتاً درشت هستید می‌توانید آن را در اولویت بالاتری نسبت به خرید خاویار بری بگذارید. فرآیند تولید این خاویار ایرانی در خانی خاویار، سال‌ها طول می‌کشد. جدول زیر این مشخصات را به‌طور خلاصه نشان می‌دهد.

مشخصاتبلوگا
رنگدر بازه رنگی سیاه کامل تا خاکستری روشن
بوکره‌ای
مزهکره‌ای و آجیلی که به گردو و فندق نزدیک‌تر است، با شکسته شدنش در دهان طعم آجیلی غالب می‌شود
سایز دانهدرشت
بافتنرم
سابقه تولید از زمان‌های باستان تا به امروز
زمان عمل‌آوریمعمولاً 11 سال

ما در خانی خاویار بلوگا را در انواع خاصی تولید و عرضه می‌کنیم که دانستن مشخصات آن‌ها برای درک کردن بهتر تمایزهایشان با خاویار بری می‌تواند مفید باشد. در ادامه به اختصار به انواع خاویار بلوگا می‌پردازیم.

بلوگا الماس

حساب خرید خاویار بلوگا الماس را باید جدا کنید. این محصول خاص خانی خاویار از خاویارهای کمیاب جهان است که با توجه به فراوانی‌اش جزء خاویارهای اصیل خزری به حساب می‌آید. توصیه می‌کنیم که قبل از تصمیم‌گیری برای خرید خاویار بری سری به مشخصات این محصول ما به شرح زیر بزنید.

  • طعم: خاویار بلوگا الماس طعمی خامه‌ای همراه با رگه‌هایی از گردو دارد؛ در مزه گزیده این بلوگا می‌توانید از نوت‌های کره‌ای و آجیلی با پایانی طولانی نیز سراغ بگیرید.
  • بافت: بسیار لطیف و نرم، ابریشمی ‏و کمی اسفنجی
  • رنگ: یکی از انتظاراتتان از خرید خاویار بلوگا الماس باید رنگ خامه‌ای مایل به شیری و مات آن باشد. این ویژگی آن را متمایز می‌کند طوری که عنوان «خاویار سفید» را به آن داده‌اند. البته برخی دانه‌های این خاویار می‌توانند به رنگ صورتی یا گلگونی نیز باشند.‏
  • سرو: در برخی مناطق با بلینی روسی یا با کمی کره و نان تست سرو می‌شود. اما توصیه خانی خاویار افزودنی حداقلی یا بدون افزودنی است. حتماً برای سرو از قاشق و ظروف غیرفلزی استفاده کنید.

بلوگا ایمپریال و کالینان

این محصولات نیز از فیل ماهی به دست می‌آیند که در بخش فروش می‌توانید گلچینشان کنید. دانه‌های این محصولات بافتی صاف و ابریشمی دارند که بر روی زبان و با فشردنشان به سقف دهان طعم‌های پیچیده و نابی از نوت‌هایی ملایم می‌آفرینند و طول پایانی هیجان‌انگیز دارند. رنگ این محصولات خاکستری تیره تا روشن است و در مزه خاصشان می‌توانید از طعم کره‌ای و فندقی نیز سراغ بگیرید. این دو محصول خانی خاویار سایز دانه‌های متفاوتی دارند و کنترل‌های کیفی لازم را طی کرده‌اند.

ویژگی‌های خاویار بری

افرادی که بین خرید خاویار بلوگا و بری دومی را بر می‌گزینند، دلایل مشخصی برای این کار دارند؛ چرا که این محصول خانی خاویار ضمن داشتن قیمتی متعادل‌تر و مدت پرورش و عمل‌آوری نسبتاً کمتر از محصولی نظیر خاویار بلوگا جزء پرفروش‌ها است. اطلاعات جدول زیر می‌تواند برای خرید خاویار بری کمکتان کند.

مشخصاتبری
رنگدر بازه رنگی قهوه‌ای تا سیاه
بوکمی به دریایی می‌زند
مزهبا گذاشتنش بر روی زبان، ابتدا کمی مزه نمکین و در ادامه، نت‌های معدنی ظریفی را حس خواهید کرد. این تأثیر نخست به‌سرعت با نت‌های غالب چوبی و میوه‌ای و غذاهای دریایی جایگزین می‌شود.
سایز دانهریزتر از خاویار بلوگا
بافتبسیار ظریف
سابقه تولید از زمان‌های دور و هم‌اکنون در شمال اروپا و روسیه
زمان عمل‌آوریمعمولاً 5 سال

مقایسه خاویار بلوگا و بری

مشخصاتی را که جهت خرید خاویار بلوگا و بری در نظر می‌گیرید در پیوند با ذائقه‌تان می‌توانند محصول دلخواهتان را تعیین کنند. در مجموع باید بگوییم که شاید شورانگیزی طعم، جلوه ظاهری و پیشینه خزری خاویار اصیلی نظیر بلوگا را نتوانیم هم‌سنگ خرید خاویار بری بدانیم. چرا که این محصول خاص‌گزین خانی خاویار در سطح جهان مثل گوهری است که ارزشش قابل قیاس با محصولی مثل خاویار بری نیست که به کمیابی آن نمی‌رسد. از سویی شاید شرایط سرو خاویار، انتخاب محصولی با دانه‌هایی درشت‌تر و چشم‌نوازتر را ایجاب کند. یا این‌که شاید بخواهید تجربه‌ای از خاویار اصل داشته باشید و شرایط ظاهری در اولویت دومتان باشد.

آیا از نظر شرایط نگهداری می‌توانیم تفاوتی بین خاویار بلوگا و بری قائل شویم؟

پاسخ این سؤال در یک کلمه می‌شود: خیر. شرایط نگهداری محصول اصل، معیارهایی را در بر می‌گیرد که کم و بیش برای خرید تمامی انواع خاویارها باید در نظر بگیرید. لذا در هنگام خرید خاویار بری، بلوگا و … لازم است موارد زیر را رعایت کنید. 

  •  دمای نگهداری خاویار اصل بین 3- تا 3+ درجه سانتیگراد است. دانه‌های محصول اصل کیفیتشان را در دمای اتاق از دست می‌دهند؛ لذا چنانچه هنگام خرید خاویار بلوگا یا بری متوجه شدید که قوطی خاویار خارج از فریزر و در قفسه مغازه فروخته می‌شود، مطمئن شوید که اصل نیست.
  • شکل دانه‌های خاویار اصل در داخل قوطی آن، به‌صورت دایره کامل و یکدست است؛ اما خاویارهای غیراصل معمولاً غیرهمسان هستند و سایز دانه‌های مختلفی دارند.
  • دقت کنید که در هنگام خرید خاویار بری یا بلوگا رنگ دانه‌های محصول اصل معمولاً نباید مشکی تیره باشد و روشن‌تر است. البته با خرید خاویار از بین محصولات خانی خاویار، این نگرانی را نخواهید داشت.

کلام پایانی

ما به‌عنوان مجموعه‌ای تخصصی که شرایط بهینه پرورش، تولید، فرآوری، بسته‌بندی، نگهداری و حمل انواع خاویار بلوگا و بری را با دقت تمام رعایت می‌کنیم، صرفاً می‌توانیم مشتریان گران‌قدر را از شرایط کیفی و مشخصات این محصولات مطلع کنیم. انتخاب محصول دلخواهتان در واقع وابسته به تصمیمی است که در هنگام خرید خاویار بری یا بلوگا با در نظر گرفتن مشخصات این محصولات با ذائقه‌تان به آن می‌رسید. اما به طور کلی، می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که چنانچه معیارهایی نظیر دلنشینی طعم، زیبایی ظاهری، کمیابی و خاستگاه محصول برایتان مهم هستند، شاید خرید خاویار بلوگا را بشود بیشتر توصیه کرد. برای اطلاعات بیشتر درباره این دو محصول با بخش فروش خانی خاویار تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *