دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره گران‌ترین خاویار دنیا، معرفی 7 نوع از گران‌ترین خاویارها

گران ترین خاویار دنیا

اگه بخواهیم گران‌ترین خاویار دنیا رو تهیه کنیم باید دنبال ویژگی‌های خاصی باشیم. در واقع علت این‌که یه محصول لقب گران‌ترینو میگیره ترکیبیه از صفات درجه یک اون از نظر بافت، اندازه دانه‌ها، رنگ، فراوانی و البته طعم. شاید براتون این سؤال پیش بیاد که گران‌ترین خاویار جهان چه تمایزی داره یا این‌که از کجا میشه سراغشو گرفت. تو دنباله این مطلب می‌خواهیم کمی از چند و چون بهترین‌های این محصول ناب بگیم. کافیه کمی واسه مرور کردن این مطلب کاربردی خانی خاویار وقت بذارین تا دید نسبتاً دقیقی راجع به کیفیت و شرایط قیمت گران‌ترین خاویار پیدا کنین. پس همرامون باشید تا:

 • خاویارهای درجه یکو بشناسید.
 • علت گران بودن خاویارو بدونید.
 • با شناختن محصولات باکیفیت، انواع غیراصلو راحت‌تر تشخیص بدید و
 • تحلیل ساده‌ای از قیمت گران‌ترین خاویار و مشخصاتش به دست بیارین.

گران‌ترین خاویار دنیا کدام است؟

قبل از این‌که وارد اصل مطلب بشیم باید بگیم که بخشی از دلایل انتخاب نوع و طعم خاویار به ذائقه خریدار و ترجیحاتش بر میگرده. پس ممکنه افرادی فارغ از قیمت خاویار نوع خاصی رو بیشتر ترجیح بدن که قابل احترامه. ولی گران‌ترین خاویار جهانو باید با یه سری مشخصات تشخیص بدید که مهم‌ترین‌هاشو میتونین در ادامه مرور کنین.

گران‌ترین خاویار جهان

در زیر به عنوان 7 خاویار گران دنیا اشاره می‌کنیم.

 • خاویار الماس: این محصول خانی خاویار جزء خاویارهای مخصوص دریای خزره. بلوگا الماس در طبیعت کمیابه و دانه‌هایی الماس‌گونه از نظر شکل و رنگ داره. البته شرایط پرورش و تغذیه ماهی خاویاری، رعایت کردن دقیق الزامات و اصول عمل‌آوری بلوگا الماس بسیار مهمه. رعایت کردن این شرایط باعث میشه که محصول خاویار دارای کیفیت قابل قبولی باشه. البته این نکات تخصصی را در کنار شرایط نگهداری، بسته‌بندی و حمل اون باید در نظر بگیرین. این شرایط بر قیمت خاویار الماس تأثیر میذارن و اونو تو رتبه گران‌ترین خاویار جهان قرار میدن.
 • بلوگا: اگر انتخابتان خاویار بلوگا باشه، باید منتظر دانه‌های درشت خاویاری باشید که رنگش از سیاه کامل تا خاکستری روشنه. این محصول از فیل‌ماهی دریای خزر به دست می‌آید و فرآیند تولیدش تو خانی خاویار، سال‌ها طول میکشه. با بلوگا طعم و مزه خاویار اصل رو تجربه می‌کنید؛ طعم بسیار لطیف کره‌ای و آجیلی که بیشتر به گردو و فندق می‌زنه. خاویار الماس نوع خاصی از این محصوله. البته کلاً بافت، سایز دانه‌ها و طعم خاویار بلوگا طوریه که خانواده این محصول رو به‌عنوان گران‌ترین خاویار دنیا میشناسن.
 • خاویار بری: این محصول از ماهیان خاویاری سیبری به دست می‌آید. رنگ این نوع خاویار قهوه‌ای تا سیاه و بافتش بسیار ظریفه. با گذاشتن دانه‌های این محصول بر روی زبانتون، ابتدا کمی مزه نمکین و در ادامه، نت‌های معدنی ظریفی رو حس می‌کنین. این تأثیر نخست به‌سرعت با نت‌های غالب چوبی، میوه‌ای و غذاهای دریایی جایگزین میشه.
 • خاویار سوروگا: این محصول هم تو بعضی مناطق گران‌ترین خاویار جهان به حساب میاد. دانه‌های این خاویار عمدتاً مشکی و خاکستری هستن و اونا رو از ماهیان خاویاری اوزون برون خزر تولید می‌کنن. تو طعم خاویار سوروگا نوت‌هایی کره‌ای رو با انواع معدنی پیچیده و نان تُست و خامه حس می‌کنین. بافت دانه‌های این محصول هم نسبتاً سفته.
 • اُسِترا: اگه به دنبال قیمت گران‌ترین خاویار هستید، میتونید استرا رو هم تو فهرستتون بذارید. با انتخاب کردن این محصول نیز به استقبال طعم‌ها می‌روید. ماهی چالباش پرورنده خاویار استرا است که انواع ایرانی، روسی، اروپایی، آمور و سیبری داره. طعم خاویار استرا آجیلی و کمی شیرین با رگه‌هایی از دریا و گردوی تازه است. رنگش هم قهوه‌ای تیره تا یشم و از کهربایی تیره تا طلاییه.
 • استرلیاد: در طعم خاویار استرلیاد نوت‌های روغن یا چربی و نوعی مزه متعادل رو تجربه خواهید کرد که پس از محصولات بالا تو گروه گران‌ترین خاویار دنیا قرار داره.
 • کالوگا: بافت و طعم خاویار کالوگا شاید باعث بشه که اونو تو انتهای فهرست 7تایی‌مون قرار بدیم. قطعاً این محصول رو نمیشه از نظر کیفیت و مرغوبیت هم‌سنگ محصولی مثل خاویار الماس بدونیم ولی برخی منابع در بخش مشخصات و قیمت خاویار به این محصول هم توجه کردن. رنگ این محصول عمدتاً خاکستری براقه ولی به رنگ قهوه‌ای تیره و سبز زیتونی نیز عرضه میشه. طعم خاویار کالوگا خاکی، کره‌ای و آجیلی با طعم ملایم دریاییه که با شکسته شدنش در دهان به دریایی می‌زنه. سایز دانه‌هاش متوسط تا درشته و عمدتاً کوچک‌تر از بلوگا. اونا سفت و تردن و در سال‌های اخیر عمدتاً به‌وسیله کشور چین تولید میشن. زمان میانگین تولید این خاویار معمولاً 7 ساله.
گران ترین خاویار جهان

درباره گران‌ترین خاویار دنیا چه می‌دانیم؟

حالا که خاویار الماس رتبه نخست فهرست گران‌ترین خاویار جهانه بد نیست کمی تو جزئیاتش دقیق بشیم که بی‌ربط با قیمت گران‌ترین خاویار هم نمیتونه باشه.

 • ماهی خاویاری تولید کننده خاویار الماس: این خاویار از نوعی ماهی خاویاری به نام زال یا آلبینو به دست می‌آید. ‏محل زیست اصلی این ماهی عمدتاً دریای خزره. البته برخی منابع به گونه‌هایی از این ماهی تو دریای سیاه نیز اشاره کردن. این ماهیان خاویاری معمولاً بین 60 تا 100 سال عمر می‌کنن. طبق نظر کارشناسان خانی خاویار، ماهی‌های آلبینوی مسن‌تر معمولاً خاویار نرم‌تر و ‏معطرتری تولید می‌کنن.‏ پرورش این ماهی به شرایط خاصی نیاز داره که مجموعه‌های معدودی در جهان از عهده تأمین کردنش بر میان. برخی از این شرایط عبارتند از:
 • توجه کردن به اکسیژن کافی آب و به‌نوعی شبیه‌سازی شرایط زیستگاه طبیعی واقعی برای این ماهیان خاویاری
 • رژیم غذایی سالم ماهی‌ها زیر نظر متخصصان که بر طعم خاویار تأثیر داره.
 • نظارت دائمی بر شرایط زیست ماهی با توجه به حساس بودن آلبینو به تغییر آنی شرایطی نظیر اکسیژن، آلودگی آب و …
 • بررسی‌های دقیق خاویار تولیدی ماهی و رعایت کردن الزامات زمان برداشت خاویار و عمل‌آوری که اونو شایسته عنوان گران‌ترین خاویار دنیا میکنه.
 • ویژگی‌های خاویار الماس: این خاویار جزء محصولات خاویاری کمیاب جهان دسته‌بندی میشه؛ لذا قیمت خاویار بلوگا الماس نسبتاً بیشتر از سایر انواع خاویارها است. در ادامه می‌تونید مشخصات این محصول ارزشمندو مرور کنین.
 • بافت: بسیار لطیف و نرم، ابریشمی ‏و کمی اسفنجی
 • رنگ: رنگ بلوگا الماس معمولاً خامه‌ای مایل به شیری و مات است؛ لذا اونو با عنوان «خاویار سفید» نیز می‌شناسن. البته برخی دانه‌های این خاویار می‌تونن به رنگ صورتی یا گلگونی نیز باشن.‏ رنگ این محصول هم از معیارهای خاص اونه واسه این‌که قیمت گران‌ترین خاویار دنیا رو داشته باشه.
 • سرو: در برخی مناطق با بلینی روسی یا با کمی کره و نان تست سرو میشه. اما توصیه خانی خاویار افزودنی حداقلی یا بدون افزودنیه. حتماً برای سرو از قاشق و ظروف غیرفلزی استفاده کنید.
قیمت گران ترین خاویار جهان

چرا خاویار گران است؟

 • کمیاب بودن: گران‌ترین خاویار دنیا قطعاً چیزی نیست که به آسانی تولید بشه و به سرعت تو دسترس باشه. سال‌ها تلاش و تخصص باید واسه تولید و فرآوری این دانه‌های تیره و خاکستری و کهربایی دست به دست بدن تا اونو لایق لقب گران‌ترین کنن. کمیاب بودن خاویار یکی از دلایل ارزش اونه و باعث میشه تا بازارش خریداران و عرضه‌کنندگان خاصی داشته باشه.
 • قدمت: محصول لوکسی مثل خاویار الماس مال الان و گذشته نزدیک نیست. در طی تاریخ سراغ اقسام این محصولاتو می‌تونین از قصر شاهان و مهمانی‌های مجللشان، دیدارهای رسمی و مراسم اعیانی بگیرین. هنوز هم خطوط هوایی معروف دنیا، تجربه پرواز با هواپیماهای درجه یک رو با مزه ناب گران‌ترین خاویار جهان تو ذهن مشتریان خاصشون موندگار می‌کنن. قدمت خاویار شناسنامه اصالتشه و دلیل محکمیه بر این‌که اصیل بودن قابل ارزش‌گذاری نیست.
 • فرآیند تولید و عمل‌آوری: تولید خاویار ایرانی ظرایفی داره که توش دانش، هنر و تجربه تلفیق میشن. شرایط مطلوب پرورش ماهیان خاویاری تو مجموعه‌هایی نظیر خانی خاویار، رصد دائمی شرایطشون مثل نوع تغذیه، معاینات تخصصی و حتی توجه کردن به الزامات توسعه پایدار، همگی تأییدی هستن بر لوکس و گزیده بودن این محصول. پس وقتی صحبت از قیمت گران‌ترین خاویار میشه سخته که روی سال‌ها تلاش بی‌وقفه قیمت بذاریم.
 • ·        طعم و بافت: خاویاری مثل بلوگا تجربه‌ای ماندگار میسازه با نت‌های شورانگیز و بافت ابریشمیش. این ترکیبو تو خوراکی دیگه‌ای تقریباً نمی‌تونید پیدا کنید. تو عمق طعم خاویاری که درجه یکه تجربه‌ای پنهونه که با توصیف ما آشکار نمیشه و باید خودتون کشفش کنید. پس اگه واسه تجربه کردن طعم و بافت محصولی مثل خاویار الماس باید بیشتر هزینه کنین معنیش اینه که تو این مشخصات رقیبای جدی نداره.

جهت مطالعه‌ی بیشتر در این مورد می‌توانید به مقاله‌ی چرا خاویار گران است مراجعه کنید

قیمت گران‌ترین خاویار در دنیا

اگه می‌خواهید طعم گران‌ترین خاویار دنیا رو بشناسید، دو تا توصیه میشه کرد: اولاً مشخصات و طعم خاویارهای مختلفو بررسی کنین تا اونی که دلخواهتونه رو شناسایی کنین؛ ثانیاً تو فهرستی که ما به توصیه متخصصان خانی خاویار تهیه کردیم دقیق بشید تا به رازهای محبوبیت گران‌ترین محصولات پی ببرید. در این‌صورت اگه انتخابتون خاویار الماس باشه باید بگیم که گران‌ترین خاویار دنیا طعمی خامه‌ای همراه با رگه‌هایی از گردو داره؛ از طرفی در طعم خاویار الماس می‌تونید از نت‌های کره‌ای و آجیلی با پایانی طولانی نیز سراغ بگیرید.

کلام پایانی

از قیمت گران‌ترین خاویار میشه انتظار معیارهای ناب و فوق‌العاده‌ای رو از نظر شرایط تولید و فرآوری محصول و مشخصاتش از نظر طعم، بافت، سایز و رنگ داشته باشیم. رو محصولی مثل خاویار الماس همه حرفه‌ای‌های صنعت خاویار اتفاق نظر دارن که میتونه گران‌ترین خاویار جهان باشه. دونستن ویژگی‌های خاویارهای مرغوب مجموعه‌هایی مثل خانی خاویار کمکتون میکنه که بهترین محصول رو با اطمینان بیشتری گلچین کنین. اما یادتون باشه همیشه و همه جا قیمت خاویار نشانه بهترین بودنش نیست.  

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “همه چیز درباره گران‌ترین خاویار دنیا، معرفی 7 نوع از گران‌ترین خاویارها

 1. صادق گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعاتی که در این مقاله با ما به اشتراک گذاشتین
  اطلاعات خیلی زیادی در مورد گران‌ترین خاویار جهان در این مقاله وجود داشت
  من میخواستم یه تحقیق در مورد خاویار انجام بدم
  خیلی ممنون که با این مقاله بهم کمک کردید تا این کار برام ساده‌تر باشه
  بازم تشکر میکنم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *